Τη δεύτερη ήττα γνώρισε η ομάδα μας με 31-30 από τον Ιδομενέα στην Κρήτη.
Ο Ιδομενέας πήρε την πρώτη του νίκη, την οποία πήρε μετά κόπων και βασάνων, με το νικηφόρο αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στα τελευταία λεπτά.
Όλα πλέον είναι ανοιχτά στον όμιλο για τη δεύτερη ομάδα που οδηγεί στην Α2 εθνική κατηγορία αφού το Χαλάνδρι έχει εξασφαλίσει μαθηματικά την άνοδό του.
Η ομάδα μας ήταν μπροστά στο σκορ σχεδόν σε όλη τη διάρκειά του του αγώνα και στο 55΄ προηγήθηκε με 28-26. Στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα ο Ιδομενέας ισοφάρισε και πήρε την νίκη με 31-30.
ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ: Παντελάκης, Παπαδάκης, Φαλτσέτας 13, Μαλακούνας 4, Σπυρλιδάκης, Παπαϊωάννου 5, Καμαριανάκης, Αναστασάκης, Καμπανιέρης, Αλυγιζάκης 1, Καμινάκης, Χουτόπουλος, Οσιπίδης 3, Κωστόπουλος 5, Σάντσεθ, Μιχελάκης
ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ: (Ντράγκαν Γιάντσα): Τσιβρανίδης, Σουρλαντζής 1, Γιάντσα 8, Σκουρλής 3, Κώνστας, Ιβάν 1, Κουμασίτης, Παγώνας 1, Καμαρινόπουλος 5, Παπαδόπουλος, Αλεξανδρής 1, Πρόφης 2, Γκεμπαρόφσκι, Καραγιάννης 2, Κιούσης 6, Τάτσης